vše o jídle

.. Našli v každé národní kuchyni široké využití; pro vegetariány tvoří ve spojení s mléčnými výrobky plnohodnotnou náhradu masa.

 

Bramborová strava prospívá zejména lidem trpícím vysokým krevním tlakem; brambory totiž obsahují značné množství draslíku, který reguluje hospodaření organismu s vodou. Další prvky nacházející se v bramborách – molybden a chrom – zase významně podporují metabolismus cukrů a kyseliny močové.

Bramborové hlízy nabízejí (s výjimkou selenu) všechny důležité minerály a stopové prvky: hořčík, draslík, sodík, vápník, fosfáty … Odvodňující účinek brambor zajišťuje vyplavování škodlivin z organismu a adekvátní výživu buněk. Pozoruhodná je také koncentrace vitamínu C v bramborách – 20 mg na 100 g brambor. Nezanedbatelný je u brambor i obsah kyseliny listové, která zabezpečuje správnou funkci nervů, krvetvorbu a růst. Přítomný zinek zase udržuje ve správné funkci vaziva a produkci hormonů. Slupka bramborových plodů obsahuje niacin (vitamin skupiny B), který hraje významnou roli v metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků. Kromě toho brambory obsahují celý komplex kvalitních sacharidů, díky kterým se do nervů a mozku dostává glukóza dávající lidskému organismu výkonnost a koncentraci. Potěšující také je, že od brambor (v případě, že neplují v tuku) se netloustne, přestože mají vysokou nutriční hodnotu.

 

Tip: Pokud pro vás nejsou dostupné brambory z tzv.. biologické produkce, kupujte pouze menší bramborové hlízy, protože velké brambory mívají vysoký obsah dusičnanů, kadmia a olova. Vyhýbejte se také konzumaci nezralých brambor, protože jejich zelené části obsahují rostlinný jed solanin vyvolávající bolesti hlavy, krku, břicha, ale i průjmy a vážnější onemocnění.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *