vše o jídle

S přicházejícími teplejšími dny bychom měli ještě důrazněji než v zimě dbát na svůj pitný režim. Odborníci na výživu však varují před nadměrným konzumováním přeslazených nápojů.

Nejeden výzkum už ukázal, že jejich pravidelné pití vede nejen k nadváze až obezitě, ale může mít katastrofální důsledky i pro naši játra. Pít ale musíme, jednou ze základních podmínek zdravé výživy člověka je totiž dostatečný denní pitný režim. Dospělý člověk by měl během dne vypít minimálně dva litry tekutin . Pro ty, kterým čistá voda až tak nechutná a chtějí najít přijatelný kompromis mezi vodou a slazenými nápoji, trh nabízí kategorii takzvaných „near water drinks“ . Jsou to lehce ochucené nápoje s nízkým obsahem kalorií, které nezatěžují organismus a přitom dokáží výborně osvěžit i během horkých letních dnů. Na našem trhu segment „near water drinks“ zastupuje například řada pramenitých vod Lucka Andělské plody.

Kromě vynikající lehké chuti v každém doušku těchto pramenitých vod najdete navíc i vitamín C, který regeneruje a ochrání buňky před volnými radikály a kouzlo přírodní fruktózy, která vám dodá energii při psychické i fyzické námaze, ale zároveň neohrozí vaši linii. Jedna porce takové lehké vody má totiž hodnotu pouze 2% z doporučeného denního energetického příjmu! Druh sladidla ve vodě je proto dobré pozorně sledovat. Právě ovocný cukr fruktóza je příjemně sladký, ale nezatěžuje organismus trávením a rychle se dostává do krevního oběhu. Díky svým vlastnostem se výborně hodí při fyzické i psychické námaze, ale i při dietách, protože má vyšší sladivost než bílý cukr a nápoje s fruktózou se tak navzdory lahodné chuti mohou pyšnit mnohem nižším energetickým obsahem. Nezapomínejte tedy pít a do pitného režimu zařaďte i lehkou přírodní chuť bez umělých sladidel a barviv, která vás dokonale osvěží a nastartuje do celého dne!

 

Tip na novinku: Přivítejte jaro s novou příchutí pramenité vody Lucka Andělské plody meruňka – švestka!

 

Originální spojení šťavnatého ovoce Vás nejen skvěle osvěží, je také výborným řešením pitného režimu pro ty, který preferují mírně ochucené vody. Navíc neobsahuje barviva ani umělá sladidla, je totiž přislazená jen přírodní fruktózou


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *