vše o jídle

Zdá se, že uspořádání kuchyňského prostoru se věnuje stále více pozornosti. Možná je to proto, že vaření se začalo měnit na zálibu …

 

Plánujete rekonstrukci kuchyně, rádi vaříte a chcete jít s duchem doby? Měli byste se rozhodnout pro velkou, prostornou kuchyni, která je propojena s dalšími částmi bytu, a stává se centrem rodinného dění; přičemž samotné uspořádání kuchyně je dobré podřídit odborníky navrhovanému principu trojúhelníku, který tvoří tři hlavní oblasti: zóna vaření, vodní zdroj a skladovací prostory. První zásadou uspořádání je, aby všechny zmíněné oblasti byly samostatné, ale zároveň žádoucím propojeny. Druhou zásadou je možnost jednoduché údržby prostoru, zvláště oblast mezi sporákem a dřezem, která je náročná na hygienu. Třetí zásadou je dostatek světla a kvalitní odvětrávání.

Základní otázky při plánování kuchyně:

 

1. Které činnosti budou v kuchyni dělat nejčastěji?

(vaření a stravování; skladování potravin; setkávání celé rodiny; jiné činnosti, např. praní v tu umístěné pračce plus žehlení …)

 

2. Pro kolik lidí je kuchyň určena?

 

3. Jaké jsou speciální požadavky jednotlivých členů rodiny?

(gurmánská nebo rychlá příprava jídla; technický nebo útulný vzhled; dostatek prostoru pro děti, hendikepované a starých lidí; přítomnost domácího zvířete …)

 

4. Jak velký má být skladovací prostor?

(čerstvé potraviny; mražené potraviny; lahve; kuchyňské nádobí, sklo, porcelán; čistící a pracovní prostředky; prací prostředky a žehlicí prkno …)

 

5. Jaké má být dominantní kuchyňské zařízení?

police; volně stojící skříňky; sektorová sestava)

 

6. Které z elektrospotřebičů jsou k dispozici již nyní, a které budou v blízké či vzdálené budoucnosti?

 

7. Bude možné realizovat rekonstrukci najednou nebo se musí rozdělit na etapy?

 

8. Kolik finančních prostředků je možné do rekonstrukce vložit?

 

9. Jaká by měla být životnost nové kuchyně?


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *