vše o jídle

Konečně se začíná sezóna zrání šťavnatého ovoce as ním i želírující mánie. Vždyť jak jinak uchovat tyto dary přírody a těšit se z nich po celý zbytek roku?

 

 

Sezóna ovoce je skutečně pestrá; začíná se už v dubnu rebarborou, v květnu dozrávají třešně a jahody, v červnu jsou to maliny, rybíz, angrešt a meruňky. Červenec je hlavní sezóna pro ostružiny, borůvky, ale i broskve, švestky a mirabelky. V srpnu se hlásí o slovo jablka a hrušky. Želírující sezóna končí až v listopadu, pozdě kvetoucí odrůdou bezu a sběrem hroznů.

Tajemství hustého domácího džemu

Příprava domácího džemu a marmelády není žádná věda. Díky želírovacím výrobkem Dr.Oetker je příprava džemů a marmelád velmi jednoduchá a rychlá, želírovanie trvá pouze 6 minut! Želírovat byste měli jen čerstvé, zralé a nepoškozené ovoce. Měli byste také vědět, že ovoce obsahuje pektiny, přírodní látky, které mají želírovací schopnosti a tedy vám zaručí správnou hustotu džemu. Čím vyšší obsah pektinů ovoce má, tím snadněji džem připravíte. Nejvyšší obsah pektinů mají citrusové plody, jablka a angrešt. Naopak, nejnižší obsah pektinů najdete v jahodách, třešních a višních, které se vyznačují sníženou želírovací schopností.

 

 

Moderní želírovanie – Dr.Oetker radí

Z bohatého výběru želírovacích přípravků Dr.Oetker si určitě vybere každý. Pro přípravu marmelád, džemů a želé ze středně sladkého nebo středně zralého ovoce použijte dr. Oetker Želírovací cukr Extra 2:1. Pokud si chcete bez výčitek a počítání kalorií přidat džem do jogurtu nebo ho natřít dětem na chleba, nešetřete ovocem, ale cukrem. Použijte Dr.Oetker Želírovací cukr Super 3:1, který vám pomůže zachovat výraznou chuť ovoce. Výrobek doporučujeme používat při přípravě džemů s velmi sladkým nebo velmi zralým ovocem. Alternativou pro diabetiky je Želírovací ovocný cukr. Tvoří ho ovocný cukr – fruktóza (97%) a náhradní sladidla.

 

Dr. Oetker Gelfix Klasik 1:1 je ideální pro přípravu džemů z kyselejšímu nebo méně zralého ovoce. Pro přípravu džemů nebo marmelád s vyšším obsahem ovoce použijte dr. Oetker Gelfix Extra 2:1. Postačí vám poloviční množství cukru, což potěší i příznivce zdravějšího životního stylu. Pokud máte rádi džem nebo marmeládu s intenzivní ovocnou chutí a menším množstvím cukru, Dr.Oetker Gelfix Super 3:1 je přesně pro vás. Díky malému množství cukru je ideální pro ty, kteří si potrpí na zdravý jídelníček. Pokud máte rádi kyselejší džem, přidejte k surovinám Dr.Oetker Kyselinu citronovou, která má zároveň i želírovací schopnost.

 

Vhodný přípravek si vyberte podle typu ovoce a jeho množství a podle vaší chuti. Díky krátké době přípravy s pomocí výrobků Dr.Oetker si ovoce navíc zachová množství vitamínů, které se jinak vařením ztrácejí. Zpracovávány ovoce a zeleninu účinně ochrání před plísněmi a kvašením Dr.Oetker Pomůcka ke konzervování. Zároveň působí i jako konzervační prostředek.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *