vše o jídle

Použité suroviny:

125 ml Jihočeského mléka, 1 balíček směsi na pizzu,  petrželku a bazalku, 5 stroužků česneku, 100 g piniových semínek, 100 g strouhaného parmazánu,  sůl a pepř, 6 lžic olivového oleje, 400 g krevet

Jak recept připravit:

Směs na přípravu pizzy nasypeme do mísy a pak přidáme vlažné mléko. Vymícháme na hladké těsto, které přikryjeme čistou utěrkou a dáme na teplé místo odpočinout.
Pastu zvanou pesto si připravíme takto: Nejprve ze stonků bylinek otrháme lístky. Pak oloupeme česnek, který spolu s bylinkami nasekáme na drobno. Přidáme piniová semínka, polovinu strouhaného sýra, osolíme, opepříme a postupně přimícháme olej. Těsto rozválíme na placku o průměru zhruba 35 cm. Nemáme-li speciální kulatou formu na pizzu, použijeme obyčejný plech, Který vyložíme pečícím papírem. Na něj pak opatrně přeneseme placku, jejíž okraje (asi 2 cm) lehce vytáhneme nahoru, aby pak náplň nevytékala. Pečeme asi 15 minut v předehřáté troubě (175 °C). Pizzu potřeme připravenou bylinkovou směsí, obložíme krevetkami a posypeme zbytkem sýra. Dalších 15 minut pečeme při stejné teplotě.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *