vše o jídle

Použité suroviny:

1 kuře, máslo na vymazání pekáče, na dochucení na 1 porcí 1 plátek citrónu a 1 plátek pomeranče, plátek másla pod kuře.
Omáčka, ve které kuře pečeme: 1/2 hrnku nadrobno nakrájené cibule, 1/2 až 3/4 hrnku vody, asi na 2 prsty v hrnku kečupu nebo rajčatového protlaku, 2 polévkové lžíce maggi,
1 lžíce worcesteru, 1 lžíce soli, 1 feferonka (nebo špetička chilli koření), 4 rozetřené stroužky česneku (počítáme 1 na porci).

Jak recept připravit:

Pekáč (remosku), ve kterém budeme kuře péci, vymažeme máslem. Kuře naporcujeme na 4 díly a položíme je do pekáče kostmi nahoru. Všechny vyjmenované potřeby na omáčku spolu dobře promícháme a kuřecí čtvrtky vzniklou omáčkou zalijeme. Pečeme v dost vyhřáté troubě (200 stupňů) pod alobalem zhruba 40 minut, potom čtvrtky obrátíme a pečeme už bez alobalu dalších asi 40 minut. Porce na druhé části pečení občas přeléváme vzniklou šťávou, pokud by se nám zdálo, že se dost odpařila, přiléváme vřelou vodu. Měkké porce kuřete dáváme na nahřátý talíř, šťávu vzniklou z omáčky a z toho, co se z kuřete vypeklo, ochutnáme a podle potřeby dochutíme solí, můžeme i zastříknout worcesterem, zjemnit lžičkou másla apod. a můžeme, ale nemusíme, přelít přes síto. Přidáme na okraj talíře po plátku pomeranče a citrónu a každý si ještě dochucuje sám.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *