vše o jídle

Použité suroviny:

8 tenkostěnných paprik, 250 g mletého masa (vepř. a hov. půl napůl), malou cibulku, 1 vajíčko, půl hrnku rýže (5 minut povařené v osolené vodě a přecezené)
Na omáčku:
(z čerstvých rajčat) 1,5 kilo rajčat, větvička celeru, lžička soli,  7 lžic cukru (nebo podle chuti, jak kdo má rád sladké),  solamyl ve vodě na zahuštění

Jak recept připravit:

Rajčata pokrájíme na 1/4, dáme do hrnce a rozdusíme, necháme trošku odpařit, pak buď rozmixujeme ponorákem, nebo propasírujeme přes hustý cedník, dáme celerovou větvičku, osladíme, osolíme – přidáme syrové naplněné papriky a povaříme 20 min. Nakonec zahustíme. (z protlaku) máslo a mouka na jíšku, 2 velké protlaky Olma, celkem dost cukru, půl lžičky soli, celerová větvička, uděláme máslovou jíšku, zalijeme vodou (1/4 litru) a metličkou mícháme, aby nebyly hrudičky, povaříme, přidáme protlaky, krabičky ještě vypláchneme vodou, mícháme, ochutíme cukrem, solí a celerovou větvičkou a přidáme papriky k povaření papriky umyjeme, odkrojíme část s ťopkou, vyčistíme od semínek a naplníme směsí směs vyrobíme ručním uhňácáním masa, vajíčka, cibulky na jemno a rýže vkládáme povařit do hotové omáčky cca 20 min. mírného varu občas míchneme, aby se nám nepřichytily na dno dají se výborně mrazit (po dvou paprikách s omáčkou do krabičky)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *