vše o jídle

Použité suroviny:

250 g malin, 3 vejce, 1 žloutek, 100 g cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 90 g polohrubé mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 4 lístky bílé želatiny, z 1/2 citronu kůru nastrouhanou
75 ml smetany na šlehání, 1 lžíci moučkového cukru, dle potřeby: citronovou meduňku
dle potřeby: pergamenový papír

Jak recept připravit:

Tři bílky oddělíme od žloutků. Bílky a 1 lžíci vlažné vody ušleháme do tuha, přičemž přisypáváme 50 g cukru a vanilkový cukr. Pak postupně všleháme všechny čtyři žloutky. Mouku smícháme s práškem do pečiva. Prosejeme na vaječnou pěnu a vmícháme. Plech vyložíme pergamenovým papírem, na něj dáme těsto a v předehřáté troubě (200 °C) pečeme asi 10 minut. Pak piškot překlopíme na vlhkou utěrku, posypanou 1 lžící cukru. Pergamen hned stáhneme. Pomocí utěrky piškot svineme a necháme zchladnout. Lístky bílé želatiny namočíme do studené vody. Několik malin si necháme na ozdobení, zbytek rozšleháme na pyré a přes síto propasírujeme. Vmícháme zbylý cukr, plnotučný jogurt a citronovou kůru. Želatinu důkladně vymačkáme a zatepla rozpustíme. Rozmícháme ji s troškou malinového krému, vmícháme do jeho zbytku a dáme na chvíli do chladničky.
Ušleháme do tuha smetanu. Když začne chlazený krém houstnout, šlehačku do něho vmícháme. Piškot rozvineme, potřeme krémem a pomocí utěrky svineme. Pocukrujeme, rozkrájíme na kousky a dáme na mísu. Ozdobíme lístky meduňky a zbylými malinami.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *